czwartek, 26 lipca 2012

pomocy

Ludzie, kto mnie nauczy wyszywać jak Laura J. Perin zobaczyłam i jestem oczarowana. Czegoś takiego jeszcze nie widziałam, kocham haft krzyżykowy ale to wygląda zjawiskowo. Jeśli ktoś wie gdzie można znaleźć jakieś wskazówki to proszę o pomoc. Wszystko co znalazłam jest w języku angielskim. Może ktoś ma już za sobą doświadczenia z tym haftem?

4 komentarze:

 1. Victorie jak się nie myle wyszywam na CASHEL 28 ct kolorze białym, materiał kupiłam w Hobby Studio za 27,90. Wydaje mi się, że można ją porównać do kanwy 14 ct. Len nie jest tak sztywny jak kanwa no i nie można narysować na nich kratek i chyba tylko to mi przeszkadzało na początku, ale później da się przyzwyczaić i len staje się materiałem numer 1 przy wyszywaniu. Szkoda tylko że jest drogi. A ja na Victorie chyba rok się przygotowałam i uważam że warto spróbować i ją wyszyć:) No a później jeszcze dojdzie nitka metaliczna i koraliki. Ale się rozpisałam:) ale mam nadzieję że przybliżyło Ci to troszkę zagadnienie lnu:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj.
  Poszperaj w http://chomikuj.pl/GoldenNeedlepoint/*e2*99*a5+Needlepoint
  Może znajdziesz coś dla siebie. Nie zrażaj się angielskim. Wzory są obrazkowe, z instrukcjami wykonania bardzo czytelnymi. Dasz sobie radę. Co do materiału na jakim trzeba robić, to chyba najlepsza jest monokanwa. Jest ona sztywna i o dość sporych "oczkach". Nici bardziej pasują takie jak kordonek, ale mulina też ujdzie.
  Dzięki za wpis w Polskim Needlepoincie. Bardzo mi miło się zrobiło :-)
  pozdrawiam ciepło, Gemma

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety nie pomogę. Sama widziałam takie cuda pierwszy raz. Ale życzę powodzenia jeśli zdecydujesz się przygodę z tym haftem. Naprawdę zjawiskowy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiesz, cała nadzieja w Polski Needlepoint tam jest wszystko dokładnie pokazane, może sobie poradzę. Wzory są tak piękne,że aż szkoda nie spróbować. Może akurat stanie się to tak ogromną pasją jak moje krzyżyki? Jedni zdobywają szczyty, a ja zwyczajnie chcę się nauczyć jak najwięcej w dziedzinie rękodzieła. Próbuje ciągle opanować haft płaski, ale jest to chyba za trudne dla mnie. Podstawowe ściegi owszem potrafię ale zapełnianie porażka. Więc może ten rodzaj haftu będzie łatwiejszy.

  OdpowiedzUsuń